1. 1. Po co psu wizyta u fryzjera?

Bardzo często kojarzymy wizytę u psiego groomera z wizytą u takiego fryzjera do którego chodzimy sami. Jednak wizyta u fryzjera ludzkiego ma za zadanie przede wszystkim utrzymać nasz elegancki i schludny wygląd. W przypadku piesków i kotów dochodzą  jeszcze sprawy dodatkowe związane ze zdrowiem psa tj. usunięcie nadmiaru sierści, usunięcie martwej sierści, która blokuje wzrost żywych włosów, poprawa komfortu cieplnego psa. Jak widać więc wizyty u psiego fryzjera można zaliczyć do profilaktyki zdrowotnej naszego pupila.

  1. 2. Kiedy szczeniak powinien być pierwszy raz u fryzjera

Najlepszym okresem na rozpoczęcie wizyt w salonie fryzjerskim jest wiek 4-5 miesiąca życia szczeniaka, wtedy kiedy piesek ma już wszystkie aktualne szczepienia. Wizyty te są niezwykle ważne ze względu na przyzwyczajanie szczeniaczka do wszystkich czynności, które wykonuje się w salonie. Ważna jest potem także kontynuacja takich wizyt co 3 miesiące. Z naszego doświadczenia wynika, że prowadzony w ten sposób piesek bez problemu znosi wizyty w psim salonie i nie wiążą się one z żadnym stresem.

 

  1. 3. Wszystkie psy nie lubią się czesać i boją się groomera – prawda czy fałsz?

Jak najbardziej nie jest to prawda. Wystarczy przyzwyczajać pieska do czesania już od pierwszych dni jego pobytu w naszym domu i przyprowadzać do psiego fryzjera w odpowiednim czasie,  a czesanie i strzyżenie będą dla niego zwyczajną codzienną czynnością.

 

  1. 4. Mój pies nie jest rasowy więc nie potrzebuje wizyt u fryzjera

Każdy pies powinien być poddawany pielęgnacji skóry i sierści ze względów zdrowotnych. W przypadku piesków nierasowych potrzebna jest konsultacja ze specjalistą groomerem aby ustalił on odpowiedni sposób pielęgnacji sierści naszego pupila.

Często spotykamy pieski nierasowe, które mają na sobie „zwały” nieusuniętej sierści, której powinniśmy się pozbyć np. za pomocą zabiegu trymowania. Taka sytuacja znacznie obniża komfort cieplny psa, zarówno latem jak i zimą.

 

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące pielegnacij Waszego pupila prosimy o pytania mailowe na adres strzyzenie@strzyzeniechiron.pl - postaramy się odpowiedziec na nie na naszej stronie.